Alpinning Kunovice

... stoupej výš

wordcloud 01

Kalendář lekcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
25
27
28
29
30

A) Alpinning

Alpinning představuje nové skupinové cvičení v oblasti fitness a pozitivně ovlivňuje váš aktivní způsob života.

Následkem komplexního aerobního cvičenCvičební strojí se nejen spaluje energie a uložený tuk, ale také formuje a tvaruje postava každého účastníka – zejména hýžďové a stehenní partie.

Aerobní aktivity jsou prostředkem, jak zlepšovat svou fyzickou a psychickou kondici a zároveň spálit velký počet kalorií a shodit přebytečná kila.

Alpinning TM je výjimečný kardiovaskulární program, který:

  • Zapojuje a posiluje celé tělo
  • Zlepšuje aerobní kapacitu
  • Spaluje velké množství kalorií
  • Zvyšuje VO2Max
  • Výrazně redukuje hmotnost
  • Zapojuje svalu, které stabilizují tělo
  • Celkově zlepšuje kardiovaskulární systém

Alpinning lze formulovat jako aktivitu, kterou vykonává skupina lidí za doprovodu motivující hudby a pod vedením instruktora na speciálním mechanickém pásu Alpitrack.

1. ZAPOJENÍ CELÉHO TĚLA

Při chůzi nebo běhu se zapojuje většina svalových skupin těla – na rozdíl např. od jízdy na kole. Výrazně pracuje také oběhový a respirační systém.

2. VÝRAZNÝ VÝDEJ ENERGIE

Zapojením celého těla včetně oběhového a respiračního systému dosahuje celkový energetický výdej během lekce Alpinningu kolem 1230 – 1340 kJ i více.

3. REDUKCE VÁHY

Pravidelným energetickým výdejem za určitých podmínek lze dosáhnout redukce tuků v těle a tím i redukci tělesné váhy. Tuky se spalují za přítomnosti kyslíku (aerobní cvičení – Alpinning) a nejefektivnější spalování nastává přibližně mezi 30. – 60. Minutou aerobní aktivity.

4. DOBA TRVÁNÍ LEKCE

Lekce Alpinningu trvá 60 minut. Není příliš dlouhá pro méně zdatné jedince a ani příliš krátká na to, aby skončila dříve, než nastane nejefektivnější spalování tuků.

5. CELKOVÝ PŘÍNOS PRO TĚLO

Při opakované aerobní činnosti se zvyšuje kapacita plic a plicní ventilace (menší zadýchávání), snižuje tlak krve a zefektivňuje práce srdce. Zlepšuje se pokožka, celková kondice a psychika.

6. PSYCHICKÁ VYROVNANOST

Pravidelné cvičení vyplavuje tzv. hormony štěstí – endorfiny, což navozuje příjemné pocity a odbourává stres.

7. MOTIVACE

Cvičení ve skupině, do rytmuhudby a pod vedením instruktora zvyšuje motivaci a napomáhá dosahování stanovených cílů.

B) D-Yogi ® Mat

Dynamická jóga. Symbióza pohybu, střídání intenzity tahu, tlaku, napětí a uvolnění spouští energetický tok - zrcadlí se v něm naše pocity.

C) Posilování problémových partií

Posílování je cíleně zaměřeno na partie, které ženy trápí nejčastěji - břicho, boky, hýždě, stehna.

 D) Jumping

Cvičení na trampolínkách.

Zajímavý moderní tréninkový systém dobyl nejen česká fitness i domácnosti, ale prakticky celou planetu. Překvapivě nepřišel ze zahraničí, jumping se „narodil“ před šestnácti let v jihočeském Táboře. Jumping patří co do počtu spálených kalorií během jedné cvičební lekce k nejúčinnějším. Samozřejmě záleží na intenzitě cvičení, v průměru však spálíte až 1 500 kcal za 60 minut (1 lekce).

D) BodyArt

Koncept cvičení bodyART zcela mobilizuje a aktivuje tělo. Je vhodný i pro nováčky ve cvičení, kteří chtějí cvičením postupně vybudovat sílu, flexibilitu, rovnováhu a štíhlé tělo. Pravidelným tréninkem budete cítit životně důležité posilnění ve svém každodenním životě!

Cílem bodyART tréningu je posilnit lidskou bytost jako celek. Jde ruku v ruce s myšlenkou filozofie „Jing-jang“ kde vhodně kombinuje funkční tréning a klasické techniky dýchání, výdrží a strečingu na vytvoření dokonalé synergie fyzického tréningu (se svým tělem) a relaxace (práce se svým vnitřním já a svojí myslí). Cílem bodyART tréningu je zajistit správné fungování celého těla přes posilování a stabilizaci všech stránek lidského pohybu. Komplexní tréninkový program bodyART® je založen na pěti prvcích čínské medicíny a považuje člověka-osobu za jednotu těla, mysli a duše. Stabilita, koordinace, prevence a potlačení bolesti zad a snížení stresu jsou pozitivními účinky tohoto jedinečného tréninku. Kombinace pozic a cviků bodyART jsou terapeuticky a funkčně testovány. Díky pravidelným cvičením je dosaženo mnoha zlepšení Vašeho zdraví. BodyART proto v USA již několikrát dosáhl ocenění a zatím je jediným tréninkem, který učinil skok z Evropy do USA, a nikoliv naopak.

 

 

© 2016-2019 Alpinning Kunovice